Een abonnee van ons YouTube-kanaal vraagt: “Hoeveel aandelenfondsen zijn er nodig voor voldoende diversificatie?” Op het eerste gezicht lijkt het antwoord eenvoudig, maar dat is het niet. Diversificatie kan verwijzen naar diversificatie over activaklassen zoals aandelen, vastrentende waarden, goud en onroerend goed of diversificatie binnen een activaklasse. Wij zijn van mening dat de inschrijver verwijst naar ‘binnen een beleggingscategorie’, zoals aandelen of vastrentende waarden, en zal dit ter sprake brengen.
Veel lezers verwachten een technisch antwoord op deze vraag. Helaas is dat niet praktisch. Overwegingen hier zijn subjectief en afhankelijk van het comfortniveau van de belegger. Wat betekent diversificatie binnen aandelen? Er zijn twee manieren om dit te bereiken. We kunnen ons over sectoren spreiden of over marktkapitalisatie spreiden.
Stel dat ik kies voor een Sensex indexfonds. Ik krijg 30 aandelen, gediversifieerd over sectoren, maar binnen het large-cap-universum. Is dit voldoende diversificatie? Ja, dat denken wij. Een aandelenportefeuille kan slechts één Sensex-indexfonds bevatten totdat deze klein is.
Zodra de portefeuille groeit, is het normaal dat u zich ongemakkelijk voelt bij het beleggen met slechts één AMC en het toevoegen van een of twee fondsen. Dit is geheel aan de investeerder. Ik ken investeerders die crores in één fonds houden en anderen die zich ongemakkelijk voelen boven een paar lakhs. Met deze diversificatie wordt het concentratierisico of de angst voor concentratierisico aangepakt.
Veel beleggers zijn ten onrechte van mening (zonder zinvolle gegevensondersteuning) dat het opnemen van midcaps en smallcaps in de portefeuille essentieel is voor diversificatie, omdat de beloning op de lange termijn hoger zou zijn. Een groot deel van de aankopen van midcap- en smallcapfondsen wordt vaak ingegeven door de angst om iets te missen, maar wordt vaak bestempeld als ‘diversificatie’.
Het probleem met deze aanpak is dat het risico gegarandeerd is en de beloning niet. Iemand die de voorkeur geeft aan midcap- en smallcap-varianten is beter af met één enkel flexicapfonds (geen multicapfonds!) dat investeert in een klein beetje mid- en smallcap-stops, terwijl het overwegend largecap-georiënteerd is.
Hoewel dit zou betekenen dat er actief beheerde opties moeten worden gekozen, wordt het gedoe van het beheren van de weging van elk marktkapitalisatiesegment aan de fondsbeheerder overgelaten en worden de daarmee samenhangende belasting- en exitlasten weggenomen. Er zijn passieve opties zoals de Nifty large midcap 250 of Nifty 500 index, maar het gedoe van het volgen van zo’n groot aantal aandelen kan leiden tot trackingfouten.
Ik heb beleggers ooit gevraagd hoe ze de impact van portefeuillediversificatie konden bepalen, en de meeste reacties waren totaal niet waar. Ik ben er dus van overtuigd dat de meeste acties in naam van diversificatie alleen maar tot rommel leiden. Dan beginnen dergelijke portefeuilles te lijken op indexfondsen met een grote kostenratio.
Hoe contra-intuïtief het ook mag lijken, het aantal fondsen moet zo klein mogelijk worden gehouden om diversificatie te laten werken (tenminste totdat de portefeuilleomvang klein is). Eén enkel Nifty/Sensex-indexfonds is voldoende voor degenen die de voorkeur geven aan passief beleggen. Als ze wat avontuurlijker zijn, kunnen ze Nifty Next 50 overwegen.
Voor degenen die de voorkeur geven aan actief beheerde fondsen, zal een flexicapfonds, een agressief hybride fonds of een multi-assetfonds de klus klaren.
Deel dit artikel met je vrienden via de onderstaande knoppen.
- via Twitter: @freefincal of @pattufreefincal
- Heb je een vraag? Abonneer op onze nieuwsbrief met onderstaand formulier.
- Klik op ‘beantwoorden’ op elke e-mail van ons! Wij bieden geen gepersonaliseerd beleggingsadvies. Als u een algemene vraag heeft, kunnen we een gedetailleerd artikel schrijven zonder uw naam te vermelden.
Ontdek de site! Zoek tussen onze 2000+ artikelen voor informatie en inzicht!
Over de auteur
Dr. M. Pattabiraman(PhD) is de oprichter, hoofdredacteur en hoofdauteur van freefincal. Hij is universitair hoofddocent aan het Indian Institute of Technology, Madras. Hij heeft meer dan tien jaar ervaring met het publiceren van nieuwsanalyses, onderzoek en financiële productontwikkeling. Maak contact met hem via Twitteren, Linkedin, of YouTube. Pattabiraman is co-auteur van drie gedrukte boeken: (1) Ook u kunt rijk worden met doelgericht beleggen (CNBC TV18) voor doe-het-zelf-investeerders. (2) Gamechanger voor jong verdieners. (3) Chinchu krijgt een superkracht! voor kinderen. Hij heeft ook geschreven zeven andere gratis e-boeken over diverse onderwerpen op het gebied van geldbeheer. Hij is beschermheer en mede-oprichter van “Alleen betalend India,”een organisatie die onbevooroordeeld, commissievrij beleggingsadvies promoot.
Onze vlaggenschipcursus! Leer uw portefeuille als een professional te beheren om uw doelen te bereiken, ongeacht de marktomstandigheden! ⇐ Meer dan 3.000 investeerders en adviseurs maken deel uit van onze exclusieve community! Krijg duidelijkheid over hoe u uw doelen kunt plannen en het noodzakelijke corpus kunt bereiken, ongeacht de marktomstandigheden!! Bekijk gratis de eerste lezing! Eenmalige betaling! Geen terugkerende kosten! Levenslange toegang tot video’s! Verminder angst, onzekerheid en twijfel tijdens het beleggen! Leer hoe u met vertrouwen uw doelen voor en na uw pensionering kunt plannen.
Onze nieuwe cursus! Verhoog uw inkomen door mensen te laten betalen voor uw vaardigheden! ⇐ Ruim 700 medewerkers, ondernemers en financieel adviseurs maken deel uit van onze exclusieve community! Leer hoe u mensen kunt laten betalen voor uw vaardigheden! Of u nu een professionele of kleine bedrijfseigenaar bent die meer klanten wil via online zichtbaarheid, of een loontrekkende persoon die een bijverdienste of een passief inkomen wil, wij laten u zien hoe u dit kunt bereiken door uw vaardigheden te demonstreren en een gemeenschap op te bouwen die u vertrouwt en u betaalt. ! (bekijk gratis de 1e lezing). Eenmalige betaling! Geen terugkerende kosten! Levenslange toegang tot video’s!
De meeste problemen bij beleggers zijn terug te voeren op een gebrek aan financiële middelen geïnformeerde besluitvorming. We hebben allemaal slechte beslissingen genomen en geldfouten gemaakt toen we begonnen te verdienen, en we hebben er jaren aan besteed om deze fouten ongedaan te maken. Waarom zouden onze kinderen dezelfde pijn moeten doormaken? Waar gaat dit boek over? Wat zou het zijn als ouders als we één vaardigheid bij onze kinderen moesten ontwikkelen die niet alleen van cruciaal belang is voor het beheer van geld en beleggen, maar voor elk aspect van het leven? Mijn antwoord: Goede besluitvorming. Dus in dit boek ontmoeten we Chinchu, die op het punt staat tien te worden. Wat hij wil voor zijn verjaardag en hoe zijn ouders het plannen en hem verschillende sleutelideeën leren over besluitvorming en geldbeheer, is het verhaal. Wat lezers zeggen!
Een must-read boek, zelfs voor volwassenen! Dit is iets dat elke ouder zijn kinderen vanaf jonge leeftijd moet leren. Het belang van geldbeheer en besluitvorming op basis van hun wensen en behoeften. Heel mooi geschreven in eenvoudige bewoordingen. – Arun.
Koop het boek: Chinchu krijgt een superkracht voor je kind!
Hoe u kunt profiteren van het schrijven van inhoud: Ons nieuwe e-boek is bedoeld voor diegenen die geïnteresseerd zijn in het verkrijgen van neveninkomsten via het schrijven van inhoud. Het is verkrijgbaar met 50% korting voor Rs. Slechts 500!
Wilt u controleren of de markt overgewaardeerd of ondergewaardeerd is? Gebruik onze marktwaarderingstool (het werkt met elke index!), of download de Tactische koop-/verkooptimingtool!
Wij publiceren maandelijks screeners van beleggingsfondsen En momentum, aandelenscreeners met lage volatiliteit.
Over freefincal & it’s inhoudsbeleid. Freefincal is een nieuwsmediaorganisatie die zich toelegt op het leveren van originele analyses, rapporten, recensies en inzichten over beleggingsfondsen, aandelen, beleggingen, pensioenen en persoonlijke financiële ontwikkelingen. Wij doen dit zonder belangenverstrengeling en vooringenomenheid. Volg ons op Google Nieuws. Freefincal bedient meer dan drie miljoen lezers per jaar (5 miljoen pageviews) met artikelen die uitsluitend zijn gebaseerd op feitelijke informatie en gedetailleerde analyses door de auteurs. Alle gedane uitspraken zullen vóór publicatie worden geverifieerd bij geloofwaardige en deskundige bronnen. Freefincal publiceert geen betaalde artikelen, promoties, PR, satire of meningen zonder gegevens. Alle meningen zullen gevolgtrekkingen zijn, ondersteund door verifieerbaar, reproduceerbaar bewijsmateriaal/gegevens. Contactgegevens: letters {at} freefincal {dot} com (gesponsorde berichten of betaalde samenwerkingen worden niet vermaakt)
Maak contact met ons op sociale media
Onze publicaties
U kunt ook rijk worden met doelgericht beleggen
Dit boek, uitgegeven door CNBC TV18, is bedoeld om u te helpen de juiste vragen te stellen en de juiste antwoorden te vinden, en aangezien het wordt geleverd met negen online rekenmachines, kunt u ook oplossingen op maat voor uw levensstijl creëren! Profiteer nu.
Gamechanger: vergeet startups, sluit je aan bij het bedrijfsleven en leef nog steeds het rijke leven dat je wiltDit boek is bedoeld voor jonge verdieners, zodat ze vanaf dag één de basis onder de knie krijgen! Het helpt je ook om tegen lage kosten naar exotische oorden te reizen! Koop het of geef het cadeau aan een jongere verdiener.
Uw ultieme reisgids
Dit is een diepgaande duikanalyse van vakantieplanning, het vinden van goedkope vluchten, budgetaccommodatie, wat je moet doen als je reist en hoe langzaam reizen financieel en psychologisch beter is, met links naar de webpagina’s en hand-holding bij elke stap. Download de pdf voor Rs 300 (directe download)